![](https://nosokomio.gr/wp-content/uploads/2021/01/κριτι2.jpg)
Έδωσε το παράδειγμα το παλικάρι του Ψηλορείτη, αφού εμφανίστηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Ρεθύμνου αναμένοντας τη σειρά για τον εμβολιασμό του.
Ξεκίνησε σήμερα ο εμβολιασμός, των ατόμων άνω των 85 ετών, ενώ σε εξέλιξη είναι η διαδικασία για τους υγειονομικούς, τους ήρωες της πρώτης γραμμής που μάχονται άοκνα κατά της πανδημίας.
Ομαλά διεξήχθη και η εμβολιαστική κάλυψη του πληθυσμού άνω των 85 ετών σε όλα τα νοσοκομεία της 7ης Υγειονομικής Περιφέρειας Κρήτης. Σύμφωνα με την 7η ΥΠΕ Κρήτης, η ροή του εμβολιαστικού προγράμματος και στα οκτώ νοσοκομεία του νησιού εξελίχθηκε θετικά, το ίδιο και η προσέλευση των εμβολιασθέντων που ήταν συνεχής παρά τα αντίξοα καιρικά φαινόμενα.
![](https://nosokomio.gr/wp-content/uploads/2021/01/κριτι1.jpg)
Μάλιστα, αργά το απόγευμα εμβολιάστηκε ένας άνδρας 100 χρονών στο νοσοκομείο Ρεθύμνου. Πρόκειται για τον Ανδρόνικο Πανταλό από τον Ψηλορείτη ο οποίος ήταν από τους πρώτους που συμμετείχαν στο εμβολιαστικό πρόγραμμα. Ο ίδιος εμφανίστηκε στο νοσοκομείο Ρεθύμνου συνοδευόμενος από την κόρη του και εμβολιάστηκε, δίνοντας το καλό παράδειγμα στους συγχωριανούς αλλά και σε όλο το πανελλήνιο.
![](https://nosokomio.gr/wp-content/uploads/2021/01/κριτι.jpg)