Έτρεχε… και δεν έφτανε το ΕΚΑΒ το βράδυ του Σαββάτου στο Ηράκλειο με τις κλήσεις για μεθυσμένους

Μετά από τόσους μήνες ο κόσμος βγήκε το βράδυ του Σαββάτου και διασκέδασε με μουσική και ποτό.

Οι Ηρακλειώτες τήρησαν ωράριο και αποστάσεις όχι όμως και το… μέτρο καθώς αρκετοί ήταν εκείνοι που ήπιαν περισσότερο απ΄ όσο ο οργανισμός τους μπορούσε να αντέξει και ζήτησαν τη βοήθεια των ειδικών.

Τα πληρώματα του ΕΚΑΒ πρόσφεραν τις ιατρικές τους υπηρεσίες σε αρκετά περιστατικά στην πλειοψηφία τους νεαρών γυναικών ενώ μάλιστα έγιναν και διακομιδές στο εφημερεύον νοσοκομείο.

Ευτυχώς όλα τα περιστατικά είχαν αίσιο τέλος καθώς αφού τους παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες λίγες ώρες μετά πήραν εξιτήριο από το νοσοκομείο.