«Έφυγε» πλήρης ημερών ο Νικόλαος Δημάκος

Πλήρης ημερών, σε ηλικία 98 ετών, έφυγε από τη ζωή ο Νικόλαος Δημάκος, πατέρας του προέδρου του ΔΣ Α.Σ.Ε.Ε. Αμυκλών Σπάρτης «Λακωνία».

Ο εκλιπών νοσηλευόταν το τελευταίο διάστημα στο Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, ενώ η κηδεία του πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης 5/4 στον τόπο καταγωγής του, στο Γούναρη Σπάρτης.

Συλλυπητήρια επιστολή για το θάνατο του Νικόλαου Δημάκου απέστειλε η διοίκηση του Γενικού Νοσοκομείου Σπάρτης αναφέροντας:

«Το ΔΣ του ΓΝ Λακωνίας εκφράζει σύσσωμο τα βαθύτατα συλλυπητήρια σε όλη την οικογένεια του τακτικού μέλους του Διοικητικού του Συμβουλίου κ. Δημητρίου Δημάκου, για την απώλεια του πατέρα του, Νικολάου Δημάκου. Παρήγορο είναι ότι έφυγε πλήρης ημερών. Να τον θυμάστε με αγάπη.»

Πηγή: lakonikos.gr