Βάγια: Οι διαφορές “λύθηκαν” με καραμπίνα. Ένας ελαφρά τραυματίας.

Ελαφρά τραυματισμένος από σκάγια κυνηγετικής καραμπίνας νοσηλεύεται στο νοσοκομείο της Θήβας ο ένας εκ των δύο αδελφών που συνεπλάκησαν με τρίτο άνδρα, κάτοικο της Αλιάρτου, στη γέφυρα των Βαγίων .

Σύμφωνα με πληροφορίες οι τρεις άνδρες, έμποροι αγροτικών προιόντων, είχαν επαγγελματικές διαφορές τις οποίες θα έλυναν σε συνάντηση η οποία και καθορίστηκε για το απόγευμα  σε περιοχή μεταξύ της Αλιάρτου και των Βαγίων, στο ύψος της γέφυρας.

Οι ίδιες πηγές αναφέρουν οτι οι τρεις άνδρες δεν τα βρήκαν και λογομάχησαν με αποτέλεσμα ο ένας εξ αυτών να τραβήξει καραμπίνα και να πυροβολήσει εναντίον των δύο αδελφών τραυματίζοντας τον έναν ελαφρά στο κεφάλι.

Ο τραυματίας μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο της Θήβας όπου και νοσηλεύεται εκτός κινδύνου και ο δράστης αναζητείται από τις αστυνομικές αρχές στο πλαίσιο του αυτοφώρου.

Την υπόθεση ερευνά το τμήμα ασφάλειας Θήβας.

Πηγή: tvstar.gr