Βασίλης Κικίλιας: Επίσκεψη στο Τζάνειο

Το νοσοκομείο «Τζάνειο» επισκέφθηκε σήμερα ο υπουργός Υγείας, Βασίλης Κικίλιας.

Μετά την επίσκεψη του ο υπουργός ανάρτησε μια δημοσίευση στο Facebook, όπου τονίζει ότι «Το Εθνικό Σύστημα Υγείας ανταποκρίνεται και με το παραπάνω και εδώ και αρκετές εβδομάδες, με τη βοήθεια και τη στήριξη όλων: των ιδιωτικών Θεραπευτηρίων και των στρατιωτικών Νοσοκομείων και ιδιωτών γιατρών».

Αναλυτικά η ανάρτηση του υπουργού Υγείας αναφέρει:

Σήμερα στον Πειραιά επισκέφτηκα το «Τζάνειο» στη γενική του εφημερία η οποία, με χαρά είδα ότι είναι λίγο καλύτερη από την προηγούμενη φορά. Η Διοίκηση της Υγειονομικής Περιφέρειας, η Διοίκηση του Νοσοκομείου, ο Διευθυντής της ΜΕΘ, η Προϊσταμένη της Νοσηλευτικής Υπηρεσίας, οι γιατροί μας και όλο το υγειονομικό προσωπικό – έχουν δώσει όλο τους το είναι σε αυτή την προσπάθεια. Τους ευχαριστώ πάρα πολύ όλους. Το Εθνικό Σύστημα Υγείας ανταποκρίνεται και με το παραπάνω και εδώ και αρκετές εβδομάδες, με τη βοήθεια και τη στήριξη όλων: των ιδιωτικών Θεραπευτηρίων και των στρατιωτικών Νοσοκομείων και ιδιωτών γιατρών. Σε αυτή τη μάχη για να σωθεί έστω και μια παραπάνω ανθρώπινη ζωή, δεν περισσεύει κανείς. Έτσι θα συνεχίσουμε, είμαι πεπεισμένος ότι θα τα καταφέρουμε.