Γρεβενά: Νεαροί έκλεψαν φορτηγάκι, τράκαραν και κατέληξαν στο νοσοκομείο

Πρόκειται για τρεις συνολικά νεαρούς οι οποίοι συνελήφθησαν για κλοπή οχήματος και παραβίαση του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας κατά περίπτωση.

Σημειώνεται ότι το φορτηγάκι το έκλεψαν από αμαξοστάσιο των Γρεβενών, το οποίο εξετράπη της πορείας του με αποτέλεσμα να τραυματιστούν ελαφρά και να τους δοθούν οι πρώτες βοήθειες από το ΕΚΑΒ.

Το όχημα εντοπίστηκε σήμερα, Κυριακή του Πάσχα πρώτες πρωινές ώρες από την αστυνομία, ενώ είχε εκτραπεί από το δρόμο σε περιοχή των Γρεβενών, με τους τρεις τους να βρίσκονται μέσα σε αυτό.

Ο δεκαοκτάχρονος οδηγός για να αποφύγει τον έλεγχο διέφυγε, ενώ οι άλλοι δύο συνεπιβάτες ένας 20χρονος και ένας 19χρονος μεταφέρθηκαν ελαφρώς τραυματισμένοι στο νοσοκομείο Γρεβενών για τις πρώτες βοήθειες, όπου προσήλθε αργότερα και ο 18χρονος.

Από την έρευνα προέκυψε ότι ο 18χρονος οδηγός τελούσε υπό την επήρεια αλκοόλ, και στερούνταν άδεια οδήγησης.

Σύμφωνα με πληροφορίες, το Αστυνομικό Τμήμα Γρεβενών διενεργεί προανάκριση ενώ οι τρεις τους θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα πρωτοδικών Γρεβενών.

Πηγή: makthes.gr