Δήμος Νέας Σμύρνης: Ραγδαία αύξηση κρουσμάτων τις τελευταίες μέρες

Ραγδαία αύξηση σημειώθηκε στα κρούσματα του κορωνοϊού και συγκεκριμένα στην Νέα Σμύρνη, καθώς την προηγούμενη Δευτέρα τα κρούσματα ήταν 138 (39 νοσηλευόμενοι και 99 σε καραντίνα) σήμερα ο ΕΟΔΥ ανακοίνωσε 176 (45 νοσηλευόμενοι και 131 σε καραντίνα).

Από την πλευρά του ο Δήμος της Νέας Σμύρνης ζητά από τους πολίτες να τηρούν τα μέτρα προστασίας για την αποφυγή της διασποράς μέσα από ανακοίνωσή του.

Η ανακοίνωση του Δήμου

«Ραγδαία είναι η αύξηση των κρουσμάτων κορονοϊού στην πόλη μας τις τελευταίες ημέρες. Την προηγούμενη Δευτέρα και σύμφωνα με την Πολιτική Προστασία, τα κρούσματα στην πόλη μας ανέρχονταν σε 138, από τα οποία τα 39 νοσηλεύονταν σε νοσοκομείο και τα 99 κατ’ οίκον. Σήμερα, η ενημέρωση από την Πολιτική Προστασία αναφέρει 176 κρούσματα από τα οποία τα 45 νοσηλεύονται σε νοσοκομείο και τα 131 κατ’ οίκον. Εφιστούμε την προσοχή στους πολίτες μας: να μην συνωστίζονται στο Άλσος, τα πάρκα και τις πλατείες, να κρατούν αποστάσεις δύο μέτρων ο ένας από τον άλλον και να φορούν μάσκα».