Διασωληνώθηκε στο Τζάνειο ο Παναγιώτης Κελεσίδης

Τη δυσκολότερη μάχη της ζωής του δίνει ο Παναγιώτης Κελεσίδης, ο οποίος νοσηλεύεται από το βράδυ της Δευτέρας στο Τζάνειο νοσοκομείο Πειραιά. Ο παλαίμαχος τερματοφύλακας του Ολυμπιακού και της Εθνικής εισήχθη με συμπτώματα κορωνοϊού. Η κατάστασή του επιδεινώθηκε και οι γιατροί έκριναν ότι έπρεπε να τον διασωληνώσουν. Επειδή, όμως, δεν υπήρχε διαθέσιμη μονάδα ΜΕΘ, ο Κελεσίδης νοσηλεύεται σε απλή κλίνη. Στα 71 χρόνια του, ο άλλοτε «κέρβερος» των ελληνικών γηπέδων, από τις Σέρρες, είχε κάνει και τις δύο δόσεις του εμβολίου.

«Στην επικοινωνία που είχα μαζί του χθες, μου είπε ότι ήταν σε καλή κατάσταση και πως η εισαγωγή του στο νοσοκομείο γίνεται για προληπτικούς λόγους. Ωστόσο αργότερα μάθαμε ότι η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε και πως οι γιατροί αναγκάστηκαν να τον διασωληνώσουν», δήλωσε ο γραμματέας του Συνδέσμου Βετεράνων Ποδοσφαιριστών του Ολυμπιακού, Αντώνης Γλύκας και αμέσως κινητοποιήθηκε όλη η ομάδα του Πειραιά για να βρεθεί ΜΕΘ σε άλλο νοσοκομείο.