Θεσσαλονίκη: Πατέρας παρέσυρε τη 2χρονη κόρη του

Στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης και με βαρύτατες κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις νοσηλεύεται ένα κοριτσάκι 2 ετών, που παρασύρθηκε από το όχημα του πατέρα της.

Το ανήλικο παιδάκι του παρέσυρε με το αυτοκίνητό του ένας πατέρας την Παρασκευή (25/06), στο χωριό Μεσημέρι της Θεσσαλονίκης.

Σύμφωνα με το Thestival.gr, πρόκειται για κοριτσάκι 2 ετών και χτυπήθηκε το μεσημέρι από το όχημα που οδηγούσε ο πατέρας του, τη στιγμή που πήγαινε να βγει από τον χώρο parking του σπιτιού τους.

Στο σημείο έσπευσε άμεσα ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ όπου παρέλαβε το παιδάκι και το μετέφερε αρχικά στο «Γεννηματάς».

Το κοριτσάκι φέρει βαρύτατες κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις και αυτή την ώρα νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση στη ΜΕΘ Παίδων του Ιπποκράτειου Νοσοκομείου Θεσσαλονίκης, όπου μεταφέρθηκε χθες βράδυ.