Κέρκυρα: Το Επιμελητήριο προσέφερε δώρα για τα παιδιά στο Νοσοκομείο

Προσφορά παιχνιδιών για το Παιδιατρικό Τμήμα και δώρων για τα νοσηλευόμενα παιδάκια από Μέλη του Εμπορικού Επιμελητηρίου Κέρκυρας.

Όπως αναφέρει το ΓΝΚ:

Με ιδιαίτερη χαρά σήμερα η Διοίκηση του Γ.Ν.Κέρκυρας παρέλαβε από την κα. Αγγελική Αυλωνίτη, την κα. Ανίτα Ρέβη και τον κ. Βασίλη Καλούδη, παιχνίδια (επιτραπέζια και παραμύθια) για το Παιδιατρικό Τμήμα του Νοσοκομείου, καθώς και δώρα για τα παιδιά που νοσηλεύονται σε αυτό. Αξίζει να τονιστεί ότι η εν λόγω προσφορά των παιχνιδιών και των δώρων προέρχεται από την αντιμισθία των ανωτέρω αναφερόμενων δωρητών στο Εμπορικό Επιμελητήριο Κέρκυρας.
Ο Διοικητής του Γ.Ν.Κέρκυρας, κ. Λεωνίδας Ρουμπάτης, τους ευχαρίστησε θερμά για την πρωτοβουλία τους, που δείχνει την ευαισθητοποίηση τους στα θέματα υγείας των παιδιών και τους ευχήθηκε ολόψυχα καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα και να υπάρχει υγεία και ειρήνη.

Πηγή: corfupress.com