Κατέρρευσε γιατρός του Νοσοκομείου Βόλου- Δίνει “μάχη” για τη ζωή του

Αγώνας δρόμου για τη διακομιδή σε ειδική ΜΕΘ μετά το σοβαρό εγκεφαλικό που υπέστη

Μάχη για να κρατηθεί στη ζωή έδινε πριν από μερικές ώρες 45χρονος γιατρός του Νοσοκομείου Βόλου, ο οποίος αφότου τελείωσε η βάρδια του και μετέβη στο σπίτι του, υπέστη εγκεφαλικό και κατέρρευσε μπροστά στα μάτια της οικογένειάς του.

Ο γιατρός διακομίστηκε αμέσως στο τμήμα Επειγόντων Περιστατικών στο Νοσοκομείο Βόλου, με τους συναδέλφους του να δίνουν μάχη για να τον κρατήσουν στη ζωή αφού σύμφωνα με πληροφορίες η εγκεφαλική αιμορραγία που υπέστη κρίθηκε ιδιαίτερα σοβαρή.

Οι συνάδελφοί του ήταν σοκαρισμένοι καθώς λόγω έλλειψης κλινών εντατικής θεραπείας, αναζητήθηκε η καλύτερη λύση και σε συμφωνία του Νοσοκομείου με το ιδιωτικό θεραπευτήριο, ο 45χρονος πατέρας και γιατρός ο οποίος όλο αυτό το διάστημα βρίσκεται στην πρώτη γραμμή της μάχης με την πανδημία, μεταφέρθηκε συνοδεία γιατρού σε ΜΕΘ του ιδιωτικού θεραπευτηρίου.