Καταγγελίες ΠΟΕΔΗΝ για τη διακοπή εμβολιασμών με Johnson & Johnson σε Αγρίνιο και Μεσολόγγι

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ  ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ  ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗΣ ΧΩΡΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟΔΟΣΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ  ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΡΟΝΟΙΟΥ.

Ενημερωθήκαμε από Νοσοκομεία  της ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗΣ ΧΩΡΑΣ όπως ΑΓΡΙΝΙΟ, ΜΕΣΟΛΌΓΓΙ, ΑΤΤΙΚΟ, ΠΑΤΡΑ κ.α.λ. ότι από αύριο 19/5 σταματάει  ο εμβολιασμός κατά του κορονοιου με το  μονοδοσικό εμβόλιο. Τα νοσοκομεία  κλείνουν τη συγκεκριμένη εμβολιαστική γραμμή. Τα μονοδοσικά  εμβόλια  μεταφέρονται  στα νησιά για τον εμβολιασμό των κατοίκων.

Από τη περασμένη εβδομάδα προειδοποιήσαμε ότι το σχέδιο… γαλάζια ελευθερία.   για εμβολιασμό των μόνιμων κατοίκων των νησιών εως τέλος ΙΟΥΝΙΟΥ δεν βγαίνει.

Θα πρέπει να μας εξηγήσουν τι γίνεται με τα ραντεβού από αύριο για το συγκεκριμένο εμβόλιο;