Κερδίζει τη μάχη η 27χρονη που έκανε στην Κέρκυρα το εμβόλιο της Johnson & Johnson

Η νεαρή παραμένει στο νοσοκομείο από τις 30 Ιουνίου. Είχε μπει λίγο μετά το εμβόλιο της Johnson & Johnson. Πλέον τα μηνύματα είναι ενθαρρυντικά…

Βελτιώνεται η κατάσταση της υγείας της 26χρονης από την Κέρκυρα, που νοσηλεύεται διασωληνωμένη στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Πατρών από τις 30 Ιουνίου όταν και διακομίστηκε εσπευσμένα από το Γενικό Νοσοκομείο του νησιού, λόγω της σοβαρότητας της κατάστασής της.

Η 27χρονη είχε εμβολιαστεί με το σκεύασμα της Johnson & Johnson και λίγες ημέρες αργότερα εμφάνισε τις πρώτες παρενέργειες, όπως μεγάλη αδυναμία και παράλυση, που την οδήγησαν στο Γενικό Νοσοκομείο Κέρκυρας.

Σύμφωνα με το thebest.gr, η υγεία της σταδιακά βελτιώνεται και οι γιατροι βρίσκονται κοντά στην απόφαση να την αποσωληνώσουν.

Οι εκτεταμένοι αρχικά θρόμβοι στα κοιλιακά αγγεία, έχουν περιοριστεί και από αιματολογικής απόψεως υπάρχει σταθερή βελτίωση.