Κορωνοϊός: Εμβολιάστηκε ο πρώην Υπ. Υγείας, Πέτρος Μολυβιάτης – Στο πλευρό του ο Βασίλης Κικίλιας

Στο νοσοκομείο ΚΑΤ εμβολιάστηκε ο Πέτρος Μολυβιάτης. Το μήνυμα που έστειλε ο υπουργός Υγείας, Βασίλης Κικίλιας.

Συνεχίζεται η επιχείρηση «Ελευθερία» για τον εμβολιασμό του ελληνικού πληθυσμού έναντι του κορωνοϊού. Ανάμεσα σε όσους έχουν εμβολιαστεί ήδη βρίσκεται και ο 93χρονος πρώην διπλωμάτης και πρώην υπουργός, Πέτρος Μολυβιάτης.

Ο κ. Μολυβιάτης εμβολιάστηκε στο νοσοκομείο ΚΑΤ ενώ δίπλα του βρέθηκε όπως φαίνεται και στη σχετική φωτογραφία που αναρτήθηκε στα social media ο υπουργός Υγείας, Βασίλης Κικίλιας με την εξής λεζάντα:

Εθνική Εκστρατεία Εμβολιασμών

Με τον Πέτρο Μολυβιάτη, ο οποίος μόλις εμβολιάστηκε, με ραντεβού, στο ΚΑΤ. #respect
Συνεχίζουμε.