Λαμία: Πέθανε 47χρονη με κορωνοϊό – Έξι ασθενείς στη ΜΕΘ

Πρώτο 24ωρο χωρίς νέα εισαγωγή στην Κλινική Covid…

Ένας νέος άνθρωπος 47 ετών, κατέληξε το βράδυ της Πέμπτης (24/2) στο Νοσοκομείο Λαμίας έχοντας σοβαρό υποκείμενο νόσημα και ενώ είχε διαγνωσθεί με κορωνοϊό.

Πρόκειται για γυναίκα που διέμενε στη Λαμία, η οποία νοσηλεύτηκε για λίγες ώρες στο Νοσοκομείο χωρίς δυστυχώς να μπορεί να αλλάξει κάτι στην κατάστασή της. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του LamiaReport ήταν ανεμβολίαστη.

Η κατάσταση στο Πέτρινο κτίριο όπου στεγάζεται η Κλινική Covid, βρίσκει 23 άτομα, καθώς το τελευταίο 24ωρο δεν είχαμε κάποια εισαγωγή, ενώ δόθηκαν και δύο εξιτήρια, ενώ ένας ακόμη ασθενής διασωληνώθηκε και εισήχθη στη ΜΕΘ Covid.

Πρόκειται για 60χρονο με σοβαρό υποκείμενο νόσημα από περιοχή της Λαμίας, πρόσφατα εμβολιασμένο και με τις δύο δόσεις. Έτσι στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας για ασθενείς με κορωνοϊό, νοσηλεύονται έξι (6) άτομα, μία γυναίκα 75 ετών και πέντε άνδρες από 20 μέχρι 68 ετών.

Πηγή: lamiareport.gr