Νοσοκομείο Λαμίας: Αύξηση των εισαγωγών από την Παρασκευή – 3 νέοι θάνατοι το Σαββατοκύριακο

Σε συναγερμό βρίσκονται εδώ και αρκετές ημέρες οι υγειονομικές αρχές για τη διασπορά του κορωνοϊού στην κοινότητα.

Καθημερινά ο Οργανισμός Υγείας ανακοινώνει μεγάλο αριθμό μολύνσεων για τη Φθιώτιδα.

Μέχρι πρότινος, ο αριθμός των μολύνσεων δεν αποτυπώνονταν σε εισαγωγές και νοσηλείες στο Νοσοκομείο της πόλης.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, από την Παρασκευή 2 Απριλίου μέχρι και την Κυριακή σημειώθηκαν 21 νέες εισαγωγές από περιστατικά covid ενώ στην κλινική covid νοσηλεύονται 61 άτομα.

Την ίδια ώρα, η Μονάδα Εντατική Θεραπείας, είναι πλήρης με τα 6 κρεββάτια που διαθέτει να είναι κατειλημμένα.

Επίσης, από τις 2 Απριλίου έως και τις 4 Απριλίου σημειώθηκαν 3 νέοι θάνατοι. Πρόκειται για έναν 59χρονο άνδρα που βρισκόταν στη Μονάδα Εντατική Θεραπείας αλλά και για δύο συνανθρώπους μας 92 και 87 ετών που βρισκόντουσαν στο πέτρινο κτήριο.

Πηγή: tvstar.gr