Πάτρα: Φωτιά σε διαμέρισμα στο κέντρο – Μία ηλικιωμένη με εγκαύματα στο νοσοκομείο

Μία 74χρονη γυναίκα παρελήφθη από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και μεταφέρθηκε με εγκαύματα και χωρίς τις αισθήσεις της στο νοσοκομείο. Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες, οι πρώτες εκτιμήσεις δείχνουν ότι η φωτιά ξέσπασε κοντά στο κρεβάτι της και κατασβέστηκε άμεσα.

Τα αίτια διερευνώνται από την Πυροσβεστική.

«Συναγερμός» στο κέντρο της Πάτρας όταν για άγνωστή μέχρι στιγμής αιτία, έπιασε φωτιά σε διαμέρισμα του 2ου ορόφου σε πολυκατοικία που βρίσκεται στην οδό Κορίνθου.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του pelop.gr, μια ηλικιωμένη γυναίκα έχει υποστεί εγκαύματα και δεν έχει τις αισθήσεις της.Σε εξέλιξη είναι η κατάσβεση της φωτιάς, με τη συνδρομή 3 οχημάτων της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας με 8 άτομα.Στο σημείο βρίσκονται επίσης ένα ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και περιπολικό της Αστυνομίας.

Πηγή: pelop.gr