Πέθανε από κορωνοϊό 80χρονος στο νοσοκομείο Χανίων – Ήταν ο τρίτος σε ένα 24ωρο

Ο κορονοϊός εξακολουθεί να «πολιορκεί» την Κρήτη! Ένας ηλικιωμένος
κατέληξε νωρίτερα την Τετάρτη (26.05.2021) στο νοσοκομείο Χανίων. Είναι ο τρίτος θάνατος από επιπλοκές του Covid19 που καταγράφεται στο νησί μέσα σε ένα 24ωρο.

Σύμφωνα με πληροφορίες του cretapost, ο κορονοϊός «νίκησε», δυστυχώς, πριν  από λίγες ώρες έναν 80χρονο άνδρα, ο οποίος νοσηλευόταν στην κλινική Covid19 του νοσοκομείου Χανίων.

Ο άτυχος ηλικιωμένος έπασχε από σοβαρά υποκείμενα νοσήματα και εισήχθη με κορονοϊό στο νοσοκομείο πριν από λίγες ημέρες.

Ωστόσο, η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε ραγδαία και την Τετάρτη (26.05.2021) άφησε την τελευταία του πνοή.

Να σημειωθεί πως μέσα σε 24 ώρες έχασαν τη μάχη με τον κορονοϊό, μία 80χρονη γυναίκα που νοσηλευόταν στη ΜΕΘ του νοσοκομείου Χανίων, και ένας 66χρονος στο νοσοκομείο Ρεθύμνου.

Αυτή τη στιγμή, οι ασθενείς που νοσηλεύονται με κορονοϊό στο νοσοκομείο των Χανίων είναι 44: Οι 39 στις κλινικές Covid19, ενώ οι 5 βρίσκονται στις ΜΕΘ.

Μάλιστα, οι τέσσερις ασθενείς που βρίσκονται στις ΜΕΘ έχουν μεταφερθεί με αεροδιακομιδές από άλλα νησιά.