Σε καλό δρόμο ‑ επιτέλους ‑ η ψυχιατρική κλινική του Νοσοκομείου Μυτιλήνης

Παρέμβαση Καμπούρη στον Υπουργό Υγείας οδηγεί στην ένταξη του έργου στο Ταμείο Ανάκαμψης

Συνάντηση με τον Υπουργό Υγείας, Αθανάσιο Πλεύρη, είχαν χθες Τετάρτη στην Αθήνα  ο Διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Μυτιλήνης Γιώργος Καμπούρης και ο κυβερνητικός βουλευτής Λέσβου Χαράλαμπος Αθανασίου. Κατά τη συνάντηση  συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν το Νοσηλευτικό, με ιδιαίτερη έμφαση στη κτιριακή αναβάθμιση της Ψυχιατρικής Κλινικής του Νοσοκομείου.

Ο Υπουργός δεσμεύτηκε για την ένταξη του έργου στο Ταμείο Ανάκαμψης, προκειμένου να αποφευχθούν χρονοβόρες διαδικασίες μέσω ΕΣΠΑ.

Στη συνέχεια υπήρξε συνάντηση με την Αναπληρώτρια Υπουργό Υγείας Μίνα Γκάγκα με αίτημα την πρόσληψη ιατρικού και λοιπού προσωπικού.

Πηγή: stonisi.gr