Στο νοσοκομείο από επιθέσεις 60χρονος στα Χανιά και 23χρονος στο Ρέθυμνο

Θύμα ξυλοδαρμού έπεσε ένας 60χρονος άνδρας αργά το βράδυ της Κυριακής, μέσα σε καφενείο στο Βάμο στα Χανιά.

Σύμφωνα με πληροφορίες του zarpanews.gr, ο 60χρονος μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων, με τραύματα στο κεφάλι και υπό την επήρεια αλκοόλ.

Οι δράστες παραμένουν άγνωστοι, μέχρι στιγμής, ωστόσο την υπόθεση ερευνά η αστυνομία.

Άγριος καυγάς, όμως, ξέσπασε τα ξημερώματα και στο κέντρο του Ρεθύμνου με αποτέλεσμα ένα άτομο να τραυματιστεί και να χρειαστεί η συνδρομή του ΕΚΑΒ.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι το αιματηρό επεισόδιο σημειώθηκε στις 05.40 έξω από μπαρ με έναν 23χρονο να τραυματίζεται στο πρόσωπο από αιχμηρό αντικείμενο.

Στο σημείο έσπευσε το ΕΚΑΒ, με τον νεαρό άνδρα να διακομίζεται στο νοσοκομείο της πόλης.

Την έρευνα για τις συνθήκες του περιστατικού έχει αναλάβει το Λιμενικό.

Πηγή: cretalive.gr