Στο Νοσοκομείο δύο μέλη του δσ της ΑΕΛ από τα επεισόδια!

Στιγμές μεγάλης έντασης σημειώθηκαν στο φινάλε του ματς της ΑΕΛ στην Ημαθία με τον Μέγα Αλέξανδρο, με αφορμή τις διαιτητικές αποφάσεις του Σιδηρόπουλου που κατά τους Κερκυραίους “έσφαξε” τη “Βασίλισσα”.

Ως γνωστόν, εις βάρος των Φαιάκων, ο ρέφερι Σιδηρόπουλος υπέδειξε τρία πέναλτι, τέσσερις ποδοσφαιριστές τους δέχτηκαν την κόκκινη κάρτα του και οκτώ την κίτρινη, με αποτέλεσμα, όχι μόνο να ηττηθεί από τον Μέγα Αλέξανδρο στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων αλλά παράλληλα να αποδεκατιστεί ενόψει του επόμενου κρισιμότατου ματς με τον Μακεδονικό που θα κρίνει την παραμονή τους ή όχι στην κατηγορία.
Μάλιστα, η επίθεση που δέχτηκαν οι Κερκυραίοι, που σύμφωνα με τους ίδιους (όπως σημειώνει το metrosport.gr), έγινε με λοστούς και μαχαίρια και είχε ως αποτέλεσμα, δύο μέλη της διοίκησης της ΑΕΛ να καταλήξουν στο νοσοκομείο της Βέροιας για τις πρώτες βοήθειες.

Πηγή: corfupress.com