Στο «Σωτηρία» ο Γιώργος Τράγκας

Επιδεινώθηκε η υγεία του Γιώργου Τράγκα, ο οποίος νοσεί από κορωνοϊό και κρίθηκε επιβεβλημένη η εισαγωγή του στο νοσοκομείο «Σωτηρία». Ο γνωστός δημοσιογράφος και ιδρυτής του κινήματος «Ελεύθεροι Άνθρωποι» είναι ανεμβολίαστος εξ αιτίας του χρόνιου προβλήματος με τον σακχαρώδη διαβήτη. Όπως είχε ανακοινώσει στα social media, βρέθηκε θετικός την περασμένη Τρίτη. Αλλά το απόγευμα του Σαββάτου ο «χορός» με τον Covid-19, κατά δική του έκφραση, του προκάλεσε δυσκολία στην αναπνοή και έτσι μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.

«Ο πρόεδρος Γ. Τράγκας πράγματι έκανε εισαγωγή στο “Σωτηρία”, καθώς αισθάνθηκε σημαντική επιβάρυνση από τα συμπτώματα της Covid-19. Δεν είναι αληθές ότι έχει διασωληνωθεί. Δεν αποκλείεται, ωστόσο, απόψε, καθαρά για προληπτικούς λόγους, να μπει σε ΜΕΘ. Και σύντομα θα βγει νικητής!», έγραψε στο twitter ο δημοσιογράφος και εκπρόσωπος Τύπου του κινήματος «Ελεύθεροι Άνθρωποι», Πάρις Κουρτζίδης.