Φεβρουάριος με 30 νεκρούς από κορονοϊό στη Λέσβο

144 οι νεκροί από την αρχή της πανδημίας! 24 άτομα από τα οποία ένα διασωληνωμένο νοσηλεύονται στο Νοσοκομείο Μυτιλήνης

Δυο ακόμα νεκροί στο Νοσοκομείο Μυτιλήνης λόγω επιπλοκών της νόσου του κορονοϊού. Μεταξύ Των τελευταίων δυο νεκρών και ασθενής ο οποίος ήταν διασωληνωμένος στη ΜΕΘ επί ενάμιση σχεδόν μήνα.

Συνολικά οι νεκροί  στο νησί από την αρχή της πανδημίας, τον Μάρτιο του 2020 έφτασαν τους; 144. Ενώ σπό τις γιορτές του Αγίου Δημητρίου και της 28ης Οκτωβρίου, εδώ δηλαδή και σχεδόν τέσσερις μήνες φτάνουν τους 57 οι νεκροί. Επτά το Νοέμβριο, πέντε το Δεκέμβριο, 15 τον Ιανουάριο και 30 το Φεβρουάριο.

Σήμερα Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου στο Νοσοκομείο Μυτιλήνης νοσηλεύονται με προβλήματα εξαιτίας της νόσησης τους από κορονοϊό, 24 άτομα από τα οποία ένα διασωληνωμένο στη ΜΕΘ.

Πηγή: stonisi.gr