Φθιώτιδα: Δύο νεκροί από κορωνοϊό

Αν και σήμερα γιορτάζουμε την απελευθέρωση μας, η απελευθέρωση από τον ιό φαίνεται να αργεί να έρθει, καθώς ο ιός «θερίζει», όπως φαίνεται και την περιοχή της Φθιώτιδας.

Την ίδια ώρα πολλοί είναι εκείνοι που δίνουν μάχη στις ΜΕΘ ή στις απλές κλινικές Covid στο ΓΝ Λαμίας και τα υπόλοιπα νοσοκομεία της χώρας.

Σημειώνεται ότι σήμερα έγινε γνωστός ακόμη ένας θάνατος. Πρόκειται για έναν 68χρονο από τον Άγιο Κωνσταντίνο, ο οποίος επειδή ήταν γεμάτα τα κρεβάτια της ΜΕΘ στο ΓΝ Λαμίας, διακομίστηκε σε νοσοκομείο της Λάρισας όπου για 12 ημέρες περίπου έδωσε μάχη, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε, βυθίζοντας στο πένθος τους δικούς του ανθρώπους.

Επίσης σε χωριό της Υπάτης κηδεύτηκε ακόμη μια ηλικιωμένη από τη Φθιώτιδα, η οποία νοσηλευόταν με κορονοϊό σε νοσοκομείο της Αθήνας, όπου άφησε την τελευταία της πνοή.