Όλοι μαζί για την οικογένεια

Σε άλλη μία έμπρακτη στήριξη των γυναικών, αλλά και συνολικά της οικογένειας προχωράει ο Σύλλογος Φίλων της Β’ Μ/Γ Κλινικής του Αρεταίειου Νοσοκομείου. Σε συνεργασία με τη Β’ Μ/Γ Κλινκή, τον Δήμο Αθηναίων και το Τμήμα Μαιευτικής του Μητροπολιτικού Κολλεγίου διοργανώνουν εκδήλωση την Κυριακή 14 Μαΐου στο Μικρό Αμφιθέατρο του Αρεταίειου, αλλά και στον προαύλιο χώρο του νοσοκομείου.

Εκεί θα «γιορτάσουμε όλοι μαζί τον πολύτιμο ρόλο της μητέρας, της οικογένειας αλλά και της μαίας/μαιευτή στη ζωή μας», όπως αναφέρει χαρακτηριστικά η πρόσκληση.

Η εκδήλωση θα αρχίσει στις 09:30 το πρωί και θα ολοκληρωθεί στις 14:00. Μέσα από τις διάφορες δράσεις, θα εορταστούν η Ημέρα της Μητέρας, η Ημέρα της Οικογένειας και η Παγκόσμια Ημέρα Μαίας/Μαιευτή.