Metropolitan: Νεκρός άνδρας που έπεσε στο κενό από μεγάλο ύψος

Άνδρας έπεσε στο κενό από το κτήριο του νοσοκομείου Metropolitan στον Χολαργό, κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες.

Σημειώνεται ότι μέχρι στιγμής είναι το τέταρτο περιστατικό που καταγράφεται, έπειτα από αυτά που συνέβησαν σε Βόλο, Λάρισα και Πάτρα.

Πρόκειται για 75χρονο άνδρα που νοσηλευόταν στο νοσοκομείο. Για άγνωστο μέχρι στιγμής λόγο και χωρίς η συμπεριφορά του να «προδίδει» τις προθέσεις του, ο ασθενής βούτηξε στο κενό.

Σύμφωνα με πηγές του νοσοκομείου, ο 75χρονος βρέθηκε στο παρτέρι του νοσοκομείου, να κείτεται στο έδαφος χωρίς τις αισθήσεις του.

Αμέσως ειδοποιήθηκε το προσωπικό του νοσοκομείου αλλά και η Αστυνομία που έσπευσε άμεσα στο σημείο.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο 75χρονος νοσηλευόταν στο παθολογικό τμήμα και δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα.