![](https://nosokomio.gr/wp-content/uploads/2021/03/2554F61A-F5FA-432C-91A7-C5763621A078.jpeg)
Συναγερμός έχει σημάνει στην Κύμη Εύβοιας, καθώς βρέθηκε 20χρονος θετικός στον κορωνοϊό μετά από Κορωνοπάρτυ. Σημειώνεται ότι υπάρχει έντονη ανησυχία για διασπορά του ιού, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες ο νεαρός είχε στενές επαφές το τελευταίο διάστημα.
Σύμφωνα με το evima.gr ένας 20χρονος βρέθηκε θετικός στον ιό και μπήκε αμέσως σε καραντίνα τόσο ο ίδιος όσο και η οικογένειά του.
Οι υγιειονομικές αρχές έχουν ήδη ξεκινήσει την ιχνηλάτηση των επαφών του ενώ όπως λέγεται στην περιοχή στο κορωνοπάρτι συμμετείχαν πάνω από δέκα άτομα.