Θρήνος για τον θάνατο του ποδοσφαιριστή Αλέξανδρου Λάμπι κατά τη διάρκεια του αγώνα Ηλιούπολη – Ερμιονίδα

Σοκάρει η είδηση του θανάτου του 22χρονου ποδοσφαιριστή Αλέξανδρου Λάμπι, ο οποίος είχε διακομιστεί στο νοσοκομείο μετά την κατάρρευσή του στην αναμέτρηση της Γ’ Εθνικής μεταξύ της Ηλιούπολης και της Ερμιονίδας.

Ο 22χρονος Αλέξανδρος Λάμπι κατέρρευσε μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ πήγε να εκτελέσει ένα πλάγιο και χωρίς να υπάρξει σύγκρουση με αντίπαλο και λίγο αργότερα έχασε τη ζωή του!

Ασθενοφόρο δεν βρισκόταν αρχικά στο γήπεδο της Ηλιούπολης και αφίχθη μετά από περίπου 20 λεπτά. Σύμφωνα με τους αξιωματούχους της αναμέτρησης, ο ποδοσφαιριστής διεκομίσθη στο νοσοκομείο με ελάχιστο σφυγμό, αλλά χωρίς να έχει τις αισθήσεις του. Παρά τις εκεί προσπάθειες των γιατρών, δεν κατέστη εφικτό ο 21χρονος να κρατηθεί στη ζωή και απεβίωσε.