Ινδία: Αναστήθηκε γυναίκα που είχε πεθάνει από κορωνοϊό λίγο πριν την αποτεφρώσουν

Η Ινδία αντιμετωπίζει το πιο σκληρό πρόσωπο της πανδημίας του κορωνοϊού εδώ και περίπου δυο μήνες, με τις ιστορίες των πολιτών να γίνονται όλο και περισσότερες.

Ωστόσο, συνέβη ένα θαύμα στην Ινδία, καθώς η
Shakuntala Gaikwad, μια 78χρονη από την πόλη Baramati, διαγνώστηκε θετική στον κορωνοϊό, λίγες ημέρες αργότερα πέθανε και αναστήθηκε την ημέρα της αποτέφρωσής της.

Μάλιστα, η ηλικιωμένη άφησε την τελευταία της πνοή στο νοσοκομείο που την μετέφερε και απλά διαγνώστηκε ο θάνατός της.

Η οικογένειά της, περίμενε ημέρες για να έρθει η σειρά της ηλικιωμένης για αποτέφρωση καθώς στην Ινδία γίνονται χιλιάδες ημερησίως.

Και κάπου εδώ ξεκινούν τα περίεργα στην υπόθεση…

Η σορός της κυρίας Gailkwad επέστρεψε στο χωριό της για να αποτεφρωθεί όμως ξαφνικά, λίγες στιγμές πριν καεί άνοιξε τα μάτια της και άρχισε να κλαίει.

Όπως αναφέρει η VN Express, αμέσως μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο του Baramati για περαιτέρω εξετάσεις ενώ η κατάστασή της είναι αρκετά καλή.

Να σημειωθεί πως η Ινδία έχει φυσικά ρεκόρ νέων κρουσμάτων κορονοϊού καθώς μόνο τη Δευτέρα κατέγραψε 281,316.