Τραγωδία στον Όλυμπο: Ποιος ήταν ο δεύτερος νεκρός

Δεύτερο θύμα του τραγικού συμβάντος στον Όλυμπο είναι ο 46χρονος Θεόδωρος Χατζόπουλος, γιατρός, συνάδελφος και καλός φίλος του πρώτου θύματος Τηλέμαχου Ζαφειρίδη.

Και ο Θεόδωρος Χατζόπουλος, αναισθησιολόγος, εργαζόταν στο Γενικό νοσοκομείο Λάρισας και ήταν φίλος με τον Τηλέμαχο Ζαφειρίδη. Οι δυο τους βρήκαν τραγικό θάνατο όταν όταν καταπλακώθηκαν από χιονοστιβάδα στο Ξερολάκι, στον Όλυμπο, όπου είχαν πάει προκειμένου να απολαύσουν το αγαπημένο τους χόμπι, το σκι.

Σύμφωνα με τον Διευθυντή της ΜΕΘ Απόστολος Κομνός, ο οποίος μίλησε στο protothema.gr, δήλωσε ότι όλο το προσκοπικό του νοσοκομείου είναι συντετριμένο, αφού έχασαν δυο καλούς συναδέλφους και εξαίρετους επιστήμονες.

Ο κ. Κομνός δήλωσε, «ο Θοδωρής με το δεύτερο κύμα του κορωνοϊού είχε πάρει απόσπαση στη ΜΕΘ και βοήθησε ένα σωρό κόσμο».

Σημειώνεται ότι ο Θεόδωρος Χαντζόπουλος ήταν πατέρας με ένα παιδί ανήλικο.