Θήβα: Μετά την 16χρονη Μαργαρίτα, «έφυγε» από κορωνοϊό και η μητέρα της

Διπλή τραγωδία σημειώθηκε στην Θήβα, καθώς μετά την 16χρονη Μαργαρίτα, πέθανε και η μητέρα της από κορωνοϊό.

Η μητέρα της Μαργαρίτας, Γεωργία, πάλεψε με τον κορωνοϊό για 42 ημέρες, και δυστυχώς έχασε την μάχη.

Η άτυχη γυναίκα νοσηλευόταν στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου Ευαγγελισμός επί 42 ημέρες και άφησε την τελευταία της πνοή λίγο μετά τη 1 τα ξημερώματα της Παρασκευής. Η μητέρα της Μαργαρίτας, είχε μεταφερθεί αμέσως σε νοσοκομείο της Αθήνας, όταν διαπιστώθηκε θετική στον κορωνοϊό, ενώ η κόρη της είχε καταλήξει έπειτα από επιπλοκές του ιού, όταν τη μετέφερε ο πατέρας της σε κρίσιμη κατάσταση στο νοσοκομείο της Θήβας.

Σημειώνεται ότι, είχε νοσηλευτεί και ο πατέρας, ο οποίος κατάφερε να το ξεπεράσει. Δύσκολες ώρες για τον 22χρονο γιο, ο οποίος σε δηλώσεις του παρακαλούσε τον Θεό να σωθεί η οικογένειά του από τον φονικό ιό.

Την είδηση επιβεβαίωσε ο δικηγόρος της οικογένειας, κ. Γρηγόρης Βυτινίδης.