Τα ρουσφέτια, ρουσφέτια και στον Άγιο Ανδρέα Πατρών

Παρά τη γενική κατακραυγή, ακόμα και από τον διευθυντή της εφημερίδας «Το ΒΗΜΑ», τα ρουσφέτια στην Υγεία δίνουν και παίρνουν. Με το νοσοκομείο των Πατρών «Άγιος Ανδρέας» να βρίσκεται, πλέον, στο κάδρο της συζήτησης παραμονή Πρωτοχρονιάς.

Τι έκανε ο Ηλίας Θεοδωρόπουλος; Σύμφωνα με όσα ακούγονται εντός και εκτός νοσηλευτικής δομής, ο διοικητής της νοσηλευτικής δομής πήρε μία νοσηλεύτρια, μέλος της επιτροπής νοσοκομειακών λοιμώξεων, που όλοι γνωρίζουν πόσο απαραίτητη είναι τώρα στις λοιμώξεις λόγω κορωνοϊού, και εμβολιασμών και τη μετακίνησε στη σχολή!!!!!!!! Η σχολή, βέβαια, είναι κλειστή λόγω Χριστουγέννων. Έτσι, η νοσηλεύτρια έμεινε χωρίς αντικείμενο. Απόλυτα φυσιολογικά, πήγε σπίτι της και κάθεται. «Τα συγχαρητήρια στο διοικητή του νοσοκομείου που δεν περίμενε έστω να ανοίξει η σχολή για να μην βγάζει μάτια η μετακίνηση», σχολίαζαν εργαζόμενοι στον Άγιο Ανδρέα. Μεγάλη η χάρη του!